Białystok, ul. Gdańska 12     Tel: (85) 740 33 17
Szukaj

Systemy DSO

Systemy DSO wykonywane przez naszą firmę charakteryzują się niezawodnością. Działają nieprzerwalnie i skutecznie nawet podczas pożaru. Dzieje się tak za sprawą wysokiej jakości instalacji kablowej, która kładziemy podczas realizacji projektu. temperatury. Wpływ na to ma również fakt, iż korzystamy z najlepszych na rynku materiałów i sprzętu renomowanych firm.

Dźwiękowy system Ostrzegawczy – co to jest oraz do czego służy?

Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze (DSO) są systemem przewodowego ostrzegania osób w różnego typu obiektach, gdzie występują duże skupiska ludzi.

Systemy DSO są wymagane (zgodnie z rozporządzeniem Ministra MSWiA) i musza być zamontowane w obiektach użyteczności publicznej, wysokich i wysokościowych budynkach handlowych lub wystawowych. Systemy DSO mają na celu szybkie przekazywanie informacji o różnego typu zagrożeniach (pożar, atak bombowy czy terrorystyczny ) oraz sprawne sterowanie ewakuacją osób.

Działanie takiego systemu polega na emitowaniu komunikatów głosowych oraz przekazywaniu informacji o sposobie postępowania w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowo systemy te mogą być używane do transmitowania muzyki, reklam czy informacji o promocjach co jest szczególnie przydatne w obiektach typu Centra Handlowe.

Zalety Dźwiękowych Systemów Ostrzegawczych

Jest to system zdecydowanie lepszy od tzw. sygnalizatorów akustycznych potocznie zwanych syrenami.

Najważniejsze cechy:

  • Brak możliwości wywołania paniki
  • Możliwość przekazywania innych informacji prócz alarmu
  • Możliwość szybkiego odwołania larmu
  • Możliwość na bieżąco przekazywania sposobu ewakuacji w przypadku zagrożenia

Dodatkowo wielu z Nas nie zwraca w dzisiejszych czasach uwagi na jakiekolwiek sygnały alarmowe, po prostu często je zwyczajnie ignorujemy ( wyjący alarm np. samochodu w ciągu dnia na nikim nie robi żadnego wrażenia).

OSTATNIO DODANE

Nadzór inwestorski - Elam Białystok
17/10/2014 - 11:41
Iluminacja obiektów - Elam Białystok
17/10/2014 - 08:46
Inteligentny Dom
16/10/2014 - 08:25

DANE TELEADRESOWE

ELAM Dariusz Jarmoc i wspólnicy s.j.
Białystok 15-249, ul. Gdańska 12
Tel. (85) 740 33 17
Fax (85) 740 33 16
E-mail: mariusz.klokowski@elam.pl