Białystok, ul. Gdańska 12     Tel: (85) 740 33 17
Szukaj

SYSTEMY KONTROLI DOSTĘPU (KD)

Kontrola dostępu znajduje swoje zastosowanie i jest wdrażana najczęściej w dużych firmach czy korporacjach. Systemy te pozwalają monitorować i uporządkować ruch osób na określonym obszarze przedsiębiorstwa..

Oferowane przez naszą firmę systemy pozwalają ograniczyć dostęp do poszczególnych pomieszczeń w budynku dzięki zastosowaniu tzw. stref. Dzięki temu jesteśmy wstanie określić kto, w jakich godzinach ma dostęp do danego miejsca. Nad poprawnym działaniem systemu czuwa system komputerowy. Dodatkowo system KD może zostać wyposażony w wideo rejestrację osób wchodzących do danego pomieszczenia czy strefy. Odbywa się to za pomocą kamery zamontowanej przy czytniku.

.
Nasze systemy wdrażaliśmy już w różnego typu obiektach począwszy od budynków biurowych, hal produkcyjnych, magazynów poprzez kompleksy przemysłowe, banki, obiekty handlowe kończąc na garażach czy parkingach.

Rodzaje identyfikacji

Wyróżniamy kilkanaście różnego typu metod identyfikacji. Dzielą się one na systemy bardzie i mniej zaawansowane. Oto kilka z nich: Kod numeryczny, karta z nadrukowanym kodem kreskowym, karta chipowa, zbliżeniowa lub magnetyczna, odcisk palca, głos, kod DNA. Wszystkie te metody potrzebują dodatkowych odpowiednich urządzeń wejściowych oraz wykonawczych. Przy tworzeniu systemu kontroli dostępu warto zastanowić się nad połączeniem wszystkich elementów systemu w sieć. Uzyskujemy wtedy pełnowartościowy i profesjonalny system zabezpieczeń.


Korzyści z wdrożenia systemu

  • Zwiększenie bezpieczeństwa na obiekcie
  • Kontrola pracowników w czasie rzeczywistym
  • Ograniczenie strat związanych z kradzieżą ( mienia lub informacji)
  • Archiwizacja danych
  • Uproszczenie pracy działu zarządzania zasobami ludzkimi
  • Dostęp do danych o składzie osobowym załogi na obiekcie podczas sytuacji kryzysowej.

OSTATNIO DODANE

Nadzór inwestorski - Elam Białystok
17/10/2014 - 11:41
Iluminacja obiektów - Elam Białystok
17/10/2014 - 08:46
Inteligentny Dom
16/10/2014 - 08:25

DANE TELEADRESOWE

ELAM Dariusz Jarmoc i wspólnicy s.j.
Białystok 15-249, ul. Gdańska 12
Tel. (85) 740 33 17
Fax (85) 740 33 16
E-mail: mariusz.klokowski@elam.pl